Jste zde: Úvodní Press Lucie Redlová vydává sólovou desku a vyráží na turné s irskými The Walls
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Vyhledat

Lucie Redlová

Slideshow
 

Lucie Redlová vydává sólovou desku a vyráží na turné s irskými The Walls

Muzikus.cz, 9. 4. 2009
Originální článek zde.

Že si valašská melodika a mentalita rozumí s tou irskou, to už dokázala dvojice Markéta Irglová a Glen Hansard. Magické hudební souznění na trase Valmez – Dublin spojovalo i další irské kapely s valašskými muzikanty a zhruba před dvěma lety, kdy tento fenomén ještě neoplýval současnou slávou, začala ve Valašském Meziříčí vznikat jiná výjimečná spolupráce mezi folk-rockovou muzikantkou a písničkářkou Lucií Redlovou a skupinou The Walls.

Lucie Redlová, členka skupiny Docuku a také dcera známého písničkáře Vlasty Redla, vydá 20. dubna svou první sólovou desku s názvem První, poslední. Na ní právě irská kapela The Walls spolupracovala a její člen Steve Wall ji také produkoval.


The Walls

Irská skupina The Walls vznikla v roce 1998. Jejím základem jsou bratři Steve Wall a Joe Wall, kteří už měli díky učinkování v kapele The Stunning na svém kontě platinové desky a také hit Brewing up a Storm.
Hned první singly The Walls se staly malou senzací. Za první i druhé album získali v Irsku zlaté desky a obě alba poskytla rádiím několik silných hitů. Hráli jako předkapela na koncertech hudebních velikánů jako jsou U2, Red Hot Chili Peppers nebo Bob Dylan. V Česku naposledy koncertovali na loňském ročníku festivalu United Islands of Prague.

Při příležitosti vydání se zároveň chystá krátké společné turné po českých městech. „Skupinu The Walls k nám dotáhl jeden nadšenec z Irska, který u nás byl právě kvůli Glenovi Hansardovi a jeho The Frames,“ říká Lucie Redlová. „Asi jsou ti Irové nám Valmezačkám souzení, protože po několika jejich návratech jsem Steva Walla oslovila, zda by nechtěi produkovat mojí desku a on souhlasil.“


Lucie Redlová a The Walls na tuné:

21/04 Praha, Futurum
22/04 Brno, klub Leitnerova
23/04 Kroměříž, Starý pivovar (pouze Lucie Redlová)
24/04 Uherské Hradiště, klub Mír
25/04 Valašské Meziříčí, M-klub