Jste zde: Úvodní Press Další česko-irská romance z Valmezu. Zpěvačka je tentokrát plnoletá
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Vyhledat

Lucie Redlová

Slideshow
 

Další česko-irská romance z Valmezu. Zpěvačka je tentokrát plnoletá

www.ihned.cz, Petr Vizina, 21. 4. 2009
Originální článek zde.
Další česko-irská romance z Valmezu. Zpěvačka je tentokrát plnoletá
Lucie Redlová natočila desku s irskou kapelou Walls a vydávají se na koncerty po Česku

Valašsko-meziříčská písničkářka Lucie Redlová dnes v pražském klubu Futurum představí sólovou desku První, poslední. Natočila ji společně s členy s irskou kapelou The Walls. Její člen Steven Wall album natočené v Dublinu a také v tuzemském studiu Sono desku produkoval.    

Skupinu The Walls k nám dotáhl jeden nadšenec z Irska, který u nás byl právě kvůli Glenovi Hansardovi a jeho The Frames," vysvětlila vznik desky Lucie Redlová. „Asi jsou ti Irové nám Valmezačkám souzení, protože po několika jejich návratech jsem Steva Walla oslovila, zda by nechtěi produkovat mojí desku a on souhlasil."

Desku Lucie Redlové i koncertní turné vydává a připravuje doposud filmově producentská společnost Negativ s.r.o. ve spolupráci se Sony BMG.

Souběžně se na českém trhu objeví také poslední deska The Walls „New Dawn Breaking". V Čechách zatím počiny bratrů Wallových v prodeji nebyly.

Prozatím největším úspěchem bratrů Wallových, kteří dali kapele jméno podle svého přijmení, je společné koncertování s krajany U2 pro 80 tisíc posluchačů na hradě Slane. Za první i druhé album získali The Walls v Irsku zlaté desky, kromě U2 hráli rovněž jako předkapela Red Hot Chili Peppers nebo Boba Dylana.

Dnes se Lucie Redlová a Walls představí v pražském klubu Futurum, zítra na brněnské Leitnerce. Turné pokračuje 23. dubna v Kroměříži, kde v klubu Starý pivovar nahradí Walls koncertující toho dne ve Vídni kapela Žamboši. S Walls pak Redlová pokračuje 24. dubna v Uherském Hradišti a 25. dubna v domácím Valašském Meziříčí.