Jste zde: Úvodní MDŽ
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Vyhledat

Lucie Redlová

Slideshow
 

MDŽ

MDŽ je projekt tří jinak samostatně vystupujících písničkářek Beaty Bocek, Lucie Redlové a Jitky Šuranské.
Když v roce 2012 tyto ženy oslovil Tomáš Háček, jestli by nezahrály jako kmotry nové desky jeho kapely Listolet, došlo poprvé i k setkání všech tří žen naráz a poprvé se taky objevila myšlenka na možné společné hraní. A když Martin Holan pozval tyto tři účinkující na festival, který pořádal v Turnově přesně na MDŽ, byl na světě koncept celého tria i název. Dámy si kolem tohoto koncertu domluvily v Čechách ještě další dvě hraní a historicky první turné volného sdružení písničkářek s podtitulem „Muzikantky, Dámy, Ženy" se tak konalo ve dnech 7. – 9. března 2013. Od té doby odehrály přes dvacítku společných koncertů, včetně vystoupení na prestižním festivalu Colours of Ostrava či hraní v přímém přenosu v pořadu Dobré ráno na České televizi.
Jelikož ženy disponují poměrně početným nástrojovým arzenálem (housle, akustické kytary, elektrická kytara, mandolína, ukulele, akordeon, mbira...), program se nese ve znamení propracovaných aranží a pestré dramaturgie.

Beata Bocek - všestranná muzikantka zpívající polsky, česky, anglicky i švédsky. S kytarou je folková písničkářka, s koncovkou žena hor, s ukulele cestovatelka, s mbirou se stává šamankou a s akordeonem žena z česko-polského pomezí. Její čtvrté album "Ja tutaj mieszkam", které vyšlo u Indies Scope, bylo nominováno na cenu Anděl v kategorii world music. 12. ledna 2016 vydala nové album "O Tobje", které vibruje pozitivní energií nových písní vypadlých z tajemné skříně pana Klose.
http://www.beatabocek.com
 
Lucie Redlová – začínala ve folklorbeatové kapele Docuku, později se profilovala jako písničkářka s kytarou a mandolínou. Vydala dvě alba – „První, poslední (2009) produkoval Ir Steve Wall a bylo folkověji laděné, na druhém albu „Křižovatka" (2012) přitvrdila ve zvuku, jelikož ho natáčela se svou kapelou Garde a produkoval ho bývalý punker, Američan Tim Eriksen. V současnosti hraje zase spíše sólově (občas s loop-stationem) a pracuje na třetím albu.
http://www.redlova.cz
 
Jitka Šuranská – klasicky vzdělaná houslistka (členka Filharmonie B. Martinů ve Zlíně) o sobě dala vědět díky spolupráci s Jirkou Plockem – za CD Písňobraní dostali v roce 2005 cenu Anděl v kategorii world music. V roce 2012 se pouze s loopstationem a houslemi pustila na sólovou dráhu a aranžuje starobylé texty a nápěvy. První sólové album „Nězachoď slunečko" natočila ve zlínském studiu „V" pod producentským dohledem Stana Palúcha a opět za něj obdržela Anděla.
http://www.jitkasuranska.cz
 
 
 Dobré ráno na ČT2 (15. 1. 2015):   Za vodú - Taeba - Na Lhotách - Koncovková
 
 
Pozvánka na první turné (jaro 2013):
Pozvánka na druhé turné (křest CD Jitky Šuranské):
Pilot v břeclavské synagoze (květen 2013):