Jste zde: Úvodní MDŽ
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Vyhledat

Lucie Redlová

Slideshow
 

MDŽ

MDŽ – Muzikantky, dámy, ženy –aLucie Redlová, Beata Bocek, Eva Ludvík Kudrnová a Alžběta Jamborová
mdz foto052

Koncert čtyř muzikantek, jež navazují na úspěšný stejnojmenný projekt, pod kterým v letech 2013 – 2016 vystupovaly Lucie Redlová a Beata Bocek společně houslistkou Jitkou Šuranskou.
Tyto tři významné osobnosti moravského folku a folkloru spolu tehdy odehrály téměř třicet koncertů, jež se vyznačovaly dramaturgickou pestrostí a ženskou živelností. Po úmrtí Jitky Šuranské na podzim 2019 to vypadalo na smutný konec projektu, Beata navíc žila dlouhodobě ve Švédsku.
Před Vánoci 2020 se ale dala Beata s Lucií znovu dohromady a s pomocí posil, dalších kamarádek a výborných muzikantek Evy Ludvík Kudrnové (housle) a Alžběty Jamborové (hoboj, flétny), si spolu zahrály ve streamovaném koncertu nejen své písničky, ve kterých si navzájem hostovaly, ale právě i „Jitčiny" lidovky. Byla to krásná vzpomínka na Jitku a večer plný radosti z hudby, jak se můžete přesvědčitazde.

Na jaře 2023 čtveřice vyrazila na publikem hojně navštívené tradiční turné kolem data MDŽ po moravských městech Zlín, Valmez, Ostrava a Frýdek-Místek. Turníčko mělo velmi pozitivní ohlasy a následovaly nabídky zahrát si na festivalech v Hrozenkově, ve Valaš. muzeu v přírodě v Rožnově p. R., na vyhlášených Folkových prázdninách v Náměšti n. O. či na tradičních vánočních akcích ve Zlíně, Valmezu a Frýdku-Místku.
Základem programu zůstávají hlavně autorské písně Lucie Redlové a Beaty Bocek a lidovky z Valašska, Slezska i Slovácka a vytříbená dramaturgie založená na pestrosti aranží i doprovodných nástrojů (4 ženy disponují osmi nástroji).

MDŽ hraje od roku 2023 ve složení:
Lucie Redlová – kytara, mandolína, zpěv
Beata Bocek – kytara, ukulele, koncovka, akordeon, zpěv
Eva Ludvík Kudrnová – housle, zpěv
Alžběta Jamborová – hoboj, flétna, zpěv

Kontakt: Lucie Redlová, Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel.: 608 831 827
 
 
Historie:
MDŽ v letech 2013–2016 byl projekt tří jinak samostatně vystupujících písničkářek  Beaty Bocek, Lucie Redlové a Jitky Šuranské.
mdz brno
Když nás v roce 2012 oslovil Tomáš Háček, jestli bychom nezahrály jako kmotry nové desky jeho kapely Listolet, došlo poprvé i k setkání všech tří žen naráz a poprvé se taky objevila myšlenka na možné společné hraní. A když nás Martin Holan pozval jako tři  samostatné účinkující na festival, který pořádal v Turnově přesně na MDŽ, byl na světě koncept celého tria i název. Domluvily jsme si kolem tohoto koncertu v Čechách ještě další dvě hraní a historicky první turné volného sdružení písničkářek s podtitulem „Muzikantky, Dámy, Ženy" se tak konalo ve dnech 7. – 9. března 2013. Od té doby do jara  roku 2016, kdy se Beata přestěhovala do Švédska a začala se věnovat mateřské roli, jsme odehrály kolem třiceti společných koncertů, včetně vystoupení na prestižním festivalu Colours of Ostrava či hraní v přímém přenosu v pořadua Dobré ráno na České televizi.
 

Pilot v břeclavské synagoze (květen 2013)

Lanžhotské pole (4. 3. 2016)

What is life for (4. 3. 2016)