Jste zde: Úvodní Press Redlová jde spoluprací s irskými muzikanty ve stopách Irglové
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Vyhledat

Lucie Redlová

Slideshow
 

Redlová jde spoluprací s irskými muzikanty ve stopách Irglové

www.ceskenoviny.cz, 7. 4. 2009
Originální článek zde.
Praha - Folkrocková písničkářka Lucie Redlová jde ve stopách Markéty Irglové. Zatímco její slavnější valašská rodačka již několik let spolupracuje s Glenem Hansardem a jeho The Frames, na debutovém albu dcery známého muzikanta Vlasty Redla se podílela další irská skupina The Walls. Na sólové desce členky skupiny Docuku s názvem První, poslední členové The Walls výrazně spolupracovali a Steve Wall, jeden z ústředních členů kapely, nahrávku přímo produkoval. 


Redlová s The Walls zároveň chystá malé koncertní turné, během něhož se zastaví v Praze, Brně, Kroměříži, Uherském Hradišti a Valašském Meziříčí. Zároveň s debutem Redlové se na tuzemském trhu objeví také poslední deska The Walls New Dawn Breaking.

"Skupinu The Walls k nám dotáhl jeden nadšenec z Irska, který u nás byl právě kvůli Glenovi Hansardovi a jeho The Frames," uvedla Redlová. "Asi jsou ti Irové nám Valmezačkám souzení, protože po několika jejich návratech jsem Steva Walla oslovila, zda by nechtěl produkovat mojí desku, a on souhlasil."

Redlová se na tuzemské klubové scéně pohybuje už několik let. Od roku 2002 je zpěvačkou a mandolinistkou folklorbeatové skupiny Docuku. Vydala s ní dvě alba, Meziřečí (2004) a Domrtě! (2007). První bylo nominováno na výroční cenu Anděl 2004 v žánrové kategorii world music, druhé Redlová ozdobila hitem Otevřte sa, mraky.

Přes sedmi lety Redlová poprvé vystoupila před širším publikem s vlastním repertoárem, čímž si otevřela cestu ke společným koncertům s Glenem Hansardem, anglickým písničkářem Jamesem Harriesem, hráčem na mandolínu Radimem Zenklem nebo s dublinskými rockery The Walls. Na albu také hostuje kytarista a klavírista Petr Ostrouchov či basklarinetista Petr Valášek a zpěvačka Inka Tognerová. Lyrické písně Redlové na albu První, poslední otextovali Radka Bzonková a Jakub Horák.

Skupina The Walls vznikla v roce 1998. Jejím základem jsou bratři Steve a Joe Wallové, kteří už měli díky účinkování v kapele The Stunning na svém kontě platinové desky a hit Brewing up a Storm, který se stal neoficiální hymnou irských ragbyových a fotbalových fanoušků. The Walls hráli jako předkapela na vyprodaných koncertech s U2, Red Hot Chili Peppers nebo Bobem Dylanem.