Jste zde: Úvodní Press Rozhovor - Lucka Redlová podruhé do Banátu!
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Vyhledat

Lucie Redlová

Slideshow
 

Rozhovor - Lucka Redlová podruhé do Banátu!

Festivalbanat.cz, originální umístěníazde
"7. Na závěr – čím bys nalákala fanoušky k účasti na letošním festivalu?
No jak to říct? Pro mě bylo fascinující už to, že se člověk trmácí 13h autobusem , posledních 6km jde pěšky přes kopec do vesničky na konci světa a tam mluví lidé česky! K tomu přičtěme samotný program festivalu, který mi přijde hodně zajímavý, a pak třeba i možnost se s muzikanty normálně bavit, protože hned po hraní nespěchají někam na další festival. Tím je tato akce myslím opravdu výjimečná . A ještě se přispěje na dobrou věc, no já bych neváhala :-)"
Dcera slavného písničkáře se vydala vlastní cestou a postupně se vypracovala z Valašského Meziříčí až mezi písničkářky republikového formátu. Loni vydala druhé sólové album Křižovatka, které také představila na festivalu v Banátu. Na dalekou a veselou cestu se svými fanoušky se Lucka chystá i v letošním roce!

1. Lucko, jak bys zhodnotila loňskou festivalovou premiéru?

Rozhodně kladně! Jak jsem čekala, festival začal v podstatě už cestou v autobuse a myslím, že je na co vzpomínat. Hodně se mi líbilo, že mezi kapelami vládla velice přátelská atmosféra a byl čas na to si je v klidu poslechnout, případně se s nimi seznámit, skamarádit. Nebo dokonce rozvinout nějakou spolupráci – právě v Banátu jsme si poprvé zahrály dohromady s Beatou Bocek a vidíte, není to ani rok a máme spolu celý nový projekt. Jmenuje se MDŽ (=Muzikantky, Dámy, Ženy) a hrajeme v něm ještě s houslistkou Jitkou Šuranskou.

2. Jaký ohlas měl vůbec minulý ročník a jak na něj reagovali známí a kamarádi?

Řekla bych, že stejně nadšeně jako já. Někteří tam zůstali ještě o týden déle a chodili po horách, v to doufám letos také. Pár se jich chystá jet dokonce znova.

3. Oproti loňsku plánuješ vystoupit s kapelou, jak oni se na akci těší?

To bychom se museli zeptat jich, ale řekla bych, že těší :-) Jedou i s partnerkami a tak se těším na historicky první společnou kapelní dovolenou – takové akce jsou pro stmelení kapely doslova k nezaplacení!

4. Na jaké kapely se letos těšíš, plánuješ opět hostovat na pódiu nějaké jiné kapele, loni sis zahrála kromě Beaty také s Květy či Mňágou...

Krom mých oblíbených Longital, OTK či Divadla Československa se hodně těším na kapely, o kterých už třeba delší dobu slýchávám, ale pořád jsem neměla možnost je vidět naživo – např. B4 či Kittchen. Ale teď jsem se schválně dívala na program a musím říct, že se prostě těším úplně na všechny. Beata tam letos bude zas, tak je dost pravděpodobné, že si ve svých setech navzájem zahostujeme. Jinak jsem sama zvědavá, co se ještě vyvrbí, však s Květy i Mňágou jsme to vymysleli až na místě... (zatímco s Beatou jsme poctivě trénovaly celou cestu ve zmíněném autobuse) :-)

5. V roce 2012 jsi vydala úspěšné album Křižovatka, umístila ses několikrát v horních patrech hitparád, byla deska tím správným odrazovým můstkem ve tvé další kariéře?

Já nevím, jestli byla úplně odrazovým můstkem, zatím jsem nějakou zásadní změnu v popularitě nezaznamenala... Ale natočili jsme desku, na kterou jsem hrdá, a na celý ten proces vzniku hrozně ráda vzpomínám – ani se mi nechce věřit, že už je to rok. Teď jdeme zase dál, je třeba dělat nové písně a hrát a hrát...

6. Proslýchá se, že účast na akci zvažuje i tvůj otec, jaké jsou aktuální informace?

A vy jste program ještě neuzavřeli? Já vůbec netuším - mám mu zavolat? :-) /pozn. redakce - podařilo se:)/

7. Na závěr – čím bys nalákala fanoušky k účasti na letošním festivalu?

No jak to říct? Pro mě bylo fascinující už to, že se člověk trmácí 13h autobusem , posledních 6km jde pěšky přes kopec do vesničky na konci světa a tam mluví lidé česky! K tomu přičtěme samotný program festivalu, který mi přijde hodně zajímavý, a pak třeba i možnost se s muzikanty normálně bavit, protože hned po hraní nespěchají někam na další festival. Tím je tato akce myslím opravdu výjimečná . A ještě se přispěje na dobrou věc, no já bych neváhala :-)