Jste zde: Úvodní Press Top 12 dvánáctých Colours Of Ostrava dle Honzy Průši
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Vyhledat

Lucie Redlová

Slideshow
 

Top 12 dvánáctých Colours Of Ostrava dle Honzy Průši

Musicserver.cz, Honza Průša, 24. 7. 2013, originální umístěníazde
 
12 dvánáctých Colours Of Ostrava dle Honzy Průši

24.07.2013 11:40, Honza Průša

Sigur Ros, Colours Of Ostrava, 18.7.2013
© Honza Průša, musicserver.cz
Sigur Rós
 
Nijak dramaticky je neposlouchám. Pár tejdnů kolem vydání desky a ke starejm věcem se moc nevracím. Naživo jsem je viděl poprvé. A i když jsem se zezačátku v pitu trápil, fotit se moc dobře nedalo, brzy bylo vše zapomenuto a já stál jak opařený v publiku a vychutnával si ty překrásné gradace a svíjel se při nich svými neumělými tanečními kreacemi.
 
 
 
 
Kittchen, Colours Of Ostrava, 19.7.2013
© Honza Průša, musicserver.cz
Kittchen
 
Kittchen vždycky překvapí. K nádhernejm a vtipnejm projekcím, který už jsem znal přidal živý bicí, kterejch jsem se trochu bál. U PČV mi třeba živej bubeník nesed, ale tady to fungovalo. Energie jak kráva, telepatie mezi Kittchenem a Tomášem Neuwerthem. Krásnej prostor Full Moon Stage, plakáty Jaromíra 99. Bouřka se blíží, pod Prahou, zbejvá se neposrat. Krásnej podepsanej plakát. Tak.
 
 
Umakart, Colours Of Ostrava, 19.7.2013
© Honza Průša, musicserver.cz
Umakart
 
Čím jsem starší, tím víc rozumím Jaromírovi 99. A je jedno jestli s Bombers, Priessnitz nebo Umakart. Na Colours byli pánové v skvělý náladě, navíc jejich paneláky doprostřed industriálního prostoru zapadly perfektně. A ten zvuk! Koncert mne zasáh tak, že jsem pak nešel na Výběr (a že jsem se těšil!), aby to ve mně všechno zůstalo aspoň přes noc.
 
 
Wanastowi Vjecy, Colours Of Ostrava, 20.7.2013
© Honza Průša, musicserver.cz
Wanastowi Vjecy
 
Poslední desku sice pořád nemám vůbec rád (kromě dvou písniček), ale nevadí. Robert Kodym má prostě charisma a i kdyby zpíval blbý písničky a mluvil ještě víc než mluví, stejně mě má omotanýho kolem prstu. Stačí vylízt na pódium a spustit. Krásný světla, z půlky dobrej setlist, výbornej Varťák - hned bych šel zas. Jen mne fakt mrzelo, že jsem musel oželet Zrní.
 
 
Kvety, Colours Of Ostrava, 21.7.2013
© Honza Průša, musicserver.cz
Květy
 
V netradiční sestavě a ještě s podporou kapely Botanica zkoušící na vedlejší stagei šlo o nezvyklý floristický zážitek. Navíc na rozpáleném popoledním slunci. Martin Kyšperský byl zábevnej, Beata Bocek krásně zpívala, Pasáček ovcí správně rychlej (pomalej). Budu muset zas někdy zajít na regulerní koncert.
 
 
 
 
Kieslowski, Colours Of Ostrava, 21.7.2013
© Honza Průša, musicserver.cz
Kieslowski
 
Stejně krásná scéna jako Kittchen (a taky jako My Name Is Ann - taky moc dobří), pohoda, příjemný posezení pro unavený pocestný. A k tomu ty emočně vypjaté a křišťálově čisté písničky. Navíc strašně vnímavý publikum. Byla to taková příjemná zastávka v ulítaném čtyřdenním maratonu. Na chvilku se mohlo vypnout, zapomenout na čas. Uvilnit se. A ponořit se do těch správnejch vln.
 
 
Lucie Redlová a Garde, Colours Of Ostrava, 19.7.2013
© Honza Průša, musicserver.cz
Lucie Redlová
 
Před rokem se trápila sama na indies scéně, kde jí vypadával zesilovač. Teď dorazila i s kapelou a já si moh vychutnat ty skvělý písničky z Křižovatky, hlavně pak Na Lhotách. Zase bych rád zašel na nějakej koncert v Praze, ale mám pocit, že tu v poslední době vlastně vůbec nehráli.
 
 
 
 
 
Damien Rice, Colours Of Ostrava, 19.7.2013
© Honza Průša, musicserver.cz
Damien Rice
 
Na jeho pražskej konceret jsem měl fotopas, ale zapomněl jsem přijít. Tady už ne a dobře jsem udělal. Jednak je strašně vtipnej (viz. scénka s vínem), druhak je přesně ten typ písničkáře, kterýmu stačí kytara (klavír) a jeho charisma. Nepotřebuje světla, velký efekty, nebo cokoliv jinýho. Moc hezkej koncert, ale taky bych si k němu radši sednul.
 
 
The XX, Colours Of Ostrava, 20.7.2013
© Honza Průša, musicserver.cz
The xx
 
Oni jsou tak divní. Tajemní, odtažití a zádumčiví. Ale uměj se i usmát (jednou jsem tak Romy zachytil), takže si úplně nejsem jistej co vše je image a hra a co pravda. I tak ale silnej koncert a ta síla a emoční energie srovnatelná se Sigur Rós.
 
 
 
 
 
Jamie Cullum, Colours Of Ostrava, 21.7.2013
© Honza Průša, musicserver.cz
Jamie Cullum
 
Milej spratek. Charisma jak kráva a velký efektní gesta, chování. Navíc je chytrej (Baník pičo) a ví jak na lidi. Geniální showbusiness spojenej s velmi dobrou muzikou, pop se potkává s něčím větším (je něco většího než pop ?!) a člověk neřeší, že je to komerce na entou, protože se mu to prostě líbí. Skvělý finále skvělejch Colours.
 
 
 
 
Sunflower Caravan, Colours Of Ostrava, 18.7.2013
© Honza Průša, musicserver.cz
Sunflower Caravan
 
Utek jsem z Tatabojs (taky skvělí, ale už jsem je viděl mockrát) a sklončil jsem na SC. Škoda že tyhle kapely hrály proti sobě, protože tu byla zřejmě podobná cílovka. Andy je skvělej šoumen, kapele to výborně hraje a energie tu zas tekly kýble. Možná vany.
 
 
 
 
 
The Bots, Colours Of Ostrava, 18.7.2013
© Honza Průša, musicserver.cz
The Bots
 
Dva malí kluci, co si na nic nehrajou a perou to tam pěkně přímočaře. Sice s řadou chyb, občas zapomenutej text, ale komu by to mohlo vadit. Obrovská energie garáže, špinavý, zasmrádlý, ale strašně poctivě vystavený. Doufám, že se nezkazej a budou dál fungovat na stejný vlně, pak je budoucnost jejich.