Jste zde: Úvodní Press AUDIO PREMIÉRA: Lucie Redlová klade Otázky a vyrovnává se s rodinnými trabli
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Vyhledat

Lucie Redlová

Slideshow
 

AUDIO PREMIÉRA: Lucie Redlová klade Otázky a vyrovnává se s rodinnými trabli

Lidovky.cz, 23. 2. 2018, originální umístění článkuazde

Novými písněmi shromážděnými na EP Otázky se písničkářka a multiinstrumentalistka Lucie Redlová rozhodla rázně vypořádat s krizí středního věku. Spolu se svými doprovodnými hráči natočila tři skladby o vztazích partnerských a především rodinných, o nejistotě i odpuštění. Titulní píseň EP uvádíme v premiéře.

„Před čtyřicítkou taková témata přijdou, ať chcete nebo ne. Dokud si člověk některé věci nevyřeší v sobě, nikam se neposune. Věci, které se staly v dětství, se již změnit nedají, ale je důležité se s nimi vyrovnat a odpustit (si) je. A tak se učím také odpouštět, i když zatím ´po troškách´, jak zpívám v písni Vzpomínej zlehka. Album bych chtěla věnovat svým čtyřem sourozencům a potažmo celé rodině," říká Redlová.

EP Otázky obsahuje stejnojmennou píseň Otázky, Až uzamkneme nebe a Vzpomínej zlehka, s texty Iva Cicvárka, Švanci a Radky Rubiliny. Album produkoval a míchal Tomáš Neuwerth, jenž na album také dohrál další nástroje a nazpíval sbory.

„Byl to právě Ivův text Otázky, který předznamenal celý koncept tohoto minialba. Velmi ve mně zarezonoval, ze začátku mě konec té písně na koncertech vyloženě odbourával. Myslím, že každý, nejen ten, jehož rodiče se rozvedli, když mu byly nějaké dva roky, se může ptát: Kde je ta láska, z níž jsem se narodil?" dodává Redlová.

Lucie Redlová stála u zrodu valašskomeziříčské folkrockové kapely Docuku, na kontě má spolupráci se skupinami Žamboši, Traband, Květy nebo s Beatou Bocek, s níž také občas vystupovala společně s Jitkou Šuranskou v projektu MDŽ - Muzikantky, dámy, ženy.

EP Otázky vyšlo 22. února u vydavatelství Indies Scope. Křest proběhne 21. března v pražském Café V lese, 22. března ve Staré pekárně v Brně a 23. března ve Valašském Meziříčí v Tucan Café.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/lucie-redlova-premiera-audio-otazky-dbh-/kultura.aspx?c=A180222_231721_ln_kultura_bez