Jste zde: Úvodní Press Mladí umělci vzdají hold Vladimíru Mišíkovi na Klubové noci v MeetFactory
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Vyhledat

Lucie Redlová

Slideshow
 

Mladí umělci vzdají hold Vladimíru Mišíkovi na Klubové noci v MeetFactory

TZ, 9. 6. 2016, originální umístění článkuazde

Album „Bazarem proměn: A Tribute to Vladimír Mišík" se dočká koncertní podoby 23. června v rámci United Islands of Prague.

V červnu čeká Prahu ten největší hudební víkend, kdy souběžně proběhne festival United Islands of Prague a nový festival METRONOME. Všichni nedočkavci se mohou naladit na hudební vlnu už ve čtvrtek 23. června, kdy proběhne již tradiční Klubová noc. Večer věnovaný talentovaným začínajícím kapelám proběhne ve 12 klubech. V MeetFactory je celý večer věnovaný Vladimíru Mišíkovi.

Tribute to Mišík
V rámci projektu Tribute to Mišík představí mladí umělci cover verze jeho slavných písní. Zahrají kapely VyjakoMy, Ghost of You, Ille, Ondřej Galuška, Lucie Redlová, Jablkoň a Kieslowski. Na závěr večera vystoupí v hodinovém setu také Vladimír Mišík & Etc. Stejně jako na celý program United Islands of Prague je vstup na Klubovou noc zdarma.

V roce 2015 vyšlo v edici vydavatelství Indies Scope jedinečné dvaadvaceti písňové album „Bazarem proměn: A Tribute To Vladimír Mišík", které je oslavou Mišíkovy tvorby. Na desce se podílelo mnoho známých jmen české scény, například Jan P. Muchow, Ille, Mňága & Žďorp, Bratři Orffové, Kieslowski, Boris Carloff, Musica Folklorica, Lucie Redlová, Jarret, Ladě, Jablkoň, Ondřej Galuška, Květy a mnoho dalších. V návaznosti na toto album přichází United Islands of Prague s mimořádným projektem Tribute to Mišík.

„Díky přátelským vztahům s vydavatelstvím Indies Scope jsme se rozhodli, že uvedeme album ‚Bazarem proměn: A tribute to Vladimír Mišík' do živé koncertní podoby. Celý projekt připravujeme už od srpna loňského roku a rozhodli jsme se jej přivést k životu právě na Klubové noci. United Islands of Prague je festival otevřený nejen novým začínajícím interpretům, ale i zajímavým projektům. Rádi bychom prostřednictvím mladší generace umělců přiblížili tvorbu Vladimíra Mišíka i publiku festivalu United Islands," vysvětluje dramaturgyně festivalu Barbora Šubrtová.

Ve čtvrtek 23. června tak vystoupí v MeetFactory celkem 8 kapel a interpretů, z nichž každý představí jednu cover verzi vybrané Mišíkovy písně a jednu píseň z vlastní tvorby. Hold Vladimíru Mišíkovi vzdá českolipsko-děčínská skupina VyjakoMy, brněnští Ghost of You, projekt zpěvačky Olgy Königové Ille, zpěvák Ondřej Galuška, písničkářka Lucie Redlová, pražští alternativní folkaři Jablkoň a duo Kieslowski.

Vrcholem večera bude hodinové vystoupení samotného Vladimíra Mišíka &Etc.
Akce se koná za přispění Státního fondu kultury ČR.