Jste zde: Úvodní Press Lucie Redlová zase míří do Rumunska! Čemu říká "letní tábor"?
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Vyhledat

Lucie Redlová

Slideshow
 

Lucie Redlová zase míří do Rumunska! Čemu říká "letní tábor"?

Týden.cz, 19. 4. 2016, originální umístění článkuazde

Sympatická muzikantka Lucie Redlová (36) má svoji tradiční destinaci, kam v létě zamíří už popáté za sebou. Rozhodně se však nejedná o něco, co by se dalo označit za klasickou letní dovolenou. Tmavovláska s kytarou se totiž chystá do českých vesnic v rumunském Banátu.

Zahrát si na netradičním místě, dorazit pěkně pospolu s fanoušky autobusem a ještě podpořit dobrou věc? Tak nějak si ideální srpnové dny představuje muzikantka Lucie Redlová, která po svém otci Vlastovi pokračuje v rodinné hudební tradici.

Už pátý rok po sobě tak vyrazí do rumunských hor k Dunaji, kde jsou od roku 1823 ukryté vesnice českých krajanů. Lucie vystoupí v rámci festivalu Banát v jedné z nich, v Eibenthalu neboli Tisovém údolí. "Když jsem se do Banátu chystala podruhé, říkala jsem si ještě doma, že potřetí třeba vynechám, dám si rok pauzu. Pak jsem tam ale byla, najednou mě to všechno pohltilo a najednou jsem si nemohla vzpomenout, proč bych za rok měla nejet. Teď už nad svou účastí popravdě vůbec nepřemýšlím, beru to jako takový svůj letní tábor s pravidelným datem v kalendáři," tvrdí na webu festivalbanat.cz sympatická muzikantka.

Lucie Redlová tak naplno podlehla kouzlu romantické hornaté krajiny, kde se život zastavil někdy před sto lety. Festival Banát je originální svou myšlenkou setkávání se. Potkávají se všichni se všemi - krajané z rumunských hor s cestovateli z České republiky, ale také fanoušci se svými hudebními idoly, a to obvykle večer nad kalíškem dvakrát pálené domácí slivovice. Výtěžek putuje na podporu krajanů, aby se zachovala křehká krása oblasti i do budoucna.