Jste zde: Úvodní Press Tisková zpráva: Nové album Lucie Redlové produkuje Tim Eriksen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Vyhledat

Lucie Redlová

Slideshow
 

Tisková zpráva: Nové album Lucie Redlové produkuje Tim Eriksen

Indies.eu, únor 2012, originální umístěníazde
Zpěvačka, kytaristka a autorka Lucie Redlová právě nahrává nové album, které vyjde u Indies Scope 17.4.2012. Po debutovém albu, které produkoval rocker z Dublinu, leader skupiny The Walls, Steve Wall, se Redlová opět spojí s cizincem. Ve studiu Jámor u Ondřeje Ježka v Praze se producentské role ujal známý americký písničkář Tim Eriksen. Záměrem Lucie Redlové je pootočit se hudebně od čistého folku, kterým se prezentovala na svém debutu, k rockovějšímu zvuku. Kromě Tima Eriksena jí hudební vizi pomáhají ve studiu naplňovat zkušení muzikanti z Valašska: na elektrickou kytaru hraje Martin Knor, kterého si Redlová "půjčuje" z Mňágy a Žďorp, na baskytaru Ivan Trpík a na bicí a perkuse Milan Kratochvíl (Burana Orchestra, Lucrezia Borgia...).


A proč si Lucie Redlová opět vybrala zahraničního producenta? "Není to žádný záměr, že bych chtěla spolupracovat jen s cizinci, i když mi vyhovuje to, že mají skutečně "externí ucho" a mou hudbu posuzují v širším kontextu. Člověk prostě jde nějakou cestou a na té cestě potká spoustu lidí - a s někým si prostě "padne do noty". Tima jsem potkala na festivalu Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou a přes jednu projamovanou noc a společné vystoupení na festivalu v Telči jsme se postupem času dopracovali až k touze spolu něco vytvořit. Může se to zdát jako náhoda, ale já jsem spíše zastáncem té teorie, že náhody neexistují, a že to, jakou cestu si vybereme, je dost určující právě pro to, koho na ní potkáme."

V úterý 20.3. bude ke slyšení první singl z chystaného alba. Datum vydání pro celou nahrávku je 17.4. a první křest odehraje Lucie Redlová a její kapela 10. 5. ve svém rodném Valašském Meziříčí v M-klubu. Další koncerty budou následovat.

Tim Eriksen
Tim Eriksen s jeho kapelou Cordelia´s Dad, která kombinovala punk s americkou tradiční písní, vydal 8 alb. Podílel se na albu Omara Sosy Across the Divide, které bylo v roce 2010 nominováno na 2 ceny Grammy. V poslední době se věnuje zejména studiu sborového zpěvu Sacred Harp, který představuje nejkrystaličtější formu americké vokální tradice - své zkušenosti z této oblasti uplatnil také při práci na soundracku k filmu Návrat do Cold Mountain. Dále spolupracoval či napsal hudbu u řady dalších filmů jako je například, Chrystal (od „Oscarového“ režiséra Ray McKinnon) či The Ladykillers (od bratří Coenů) a také například pro připravovaný film Wettest County (režie John Hillcoat, scénář Nick Cave) pro který nahrál a produkoval skladbu "Detroit." Celkem vydal či se podílel na třicítce alb, poslední s názvem "Star in the East" vyšlo před loňskými vánoci.

Lucie Redlová
Lucie Redlová stála v roce 2002 u zrodu valašskomeziříčské folkrockové kapely Docuku. O několik měsíců později již vystoupila i sólově se zhudebněnými texty Radky Bzonkové. S Docuku natočila dvě alba jako zpěvačka a hráčka na mandolínu. Pak se ale zcela vydala na sólovou dráhu. V roce 2009 vydala první sólovou desku První, poslední, která obahuje 12 zhudebněných textů Radky Bzonkové a Jakuba Horáka. Na albu se objevuje několik hostů, nejzásadnějším je producent alba Steve Wall z irské skupiny The Walls. Od roku 2010 vystupuje s doprovodnou kapelou, která si říká Garde.